×
img

  Neváhejte se s námi spojit!!

  Kontaktní údaje

  Telefonní číslo

  +420 518 614 730 +420 733 570 105

  Email

  vatax@vatax.cz

  Adresa

  VATAX spol. s r.o. Bohuslavice 4353 696 55 Kyjov 3

  Naše služby

  Lasercentrum a ohraňování

  Pálení plechů laserem s možností následného tváření na ohraňovacím lise představuje velmi produktivní metodu zpracování, která je v současné době velmi častým požadavkem našich zákazníků. Důvodem je nejen vysoká přesnost zhotovených výpalků s minimálními odchylkami do +/- 0,1 mm, ale také vysoká rychlost/produktivita této metody dělení plechů a velmi dostupná cena i při realizaci malých sérií výpalků.

  Principem bezkontaktní metody laserového pálení plechů je soustředění laserového paprsku do jednoho velmi tenkého svazku, který při kontaktu s páleným materiálem způsobí jeho abnormální zahřátí, jehož výsledkem je odpaření či roztavení páleného materiálu. Laserové pálení plechů dělený materiál nepoškozuje, ani nedeformuje.

  Následnou možností pro tváření výpalků je ohraňování. Ohraňovací lis představuje jednoúčelové tvářecí zařízení určené pro zpracování a výrobu profilů z plechu. Umožňuje výrobu komponentů složitých tvarů a vytváření ohybů, které na konvenčních ohýbačkách nelze realizovat. Ohraňování plechů představuje ostré ohýbání v různých úhlech, dle požadavku zákazníka a patří k základním a nejčastějším úpravám při zpracování plechů.

  Pokud se jedná o vícečetné ohyby plechu, pak realizujeme postup ohraňování v dílčích technologických krocích, mezi kterými může navíc docházet ke změně tvářecích nástrojů.

  Nabízíme

  Komplexní služby

  Pálení plechu laserem

  Pálení plechu laserem Trumpf TruLaser 3030 jako vysoce kvalitní a rychlá forma dělení plošných materiálů. Pálení realizujeme na pracovním prostoru 3000 x 1500 mm s výkonem laseru 3200 W. Garantujeme rychlé dodací lhůty a kvalitně odvedenou práci za bezkonkurenční ceny. Specializujeme se na velkoobjemové zakázky.​

  • max. tloušťka plechů: ocel 20 mm / nerez 12 mm / hliník 8 mm​
  • řezné plyny: N₂, O₂, vzduch​
  • funkce vysokorychlostního řezání tenkých plechů do tl. 3 mm
  • technologie řezání Coolline
   • chlazení obrobku během procesu vodní mlhou
    – vyšší kvalita řezu
    – řezání větších složitostí – díly blízko u sebe
    – zpracování více částí – snížení odpadu

  Ohraňovací lis

  Nabízíme produktivní formu tváření plechů jejich ohýbáním na ohraňovacím lise Trumpf TruBlend 5130. Součástí naší nabídky je i možnost falcování plechů. Garantujeme rychlé dodací lhůty a kvalitně odvedenou práci za bezkonkurenční ceny a to i při velkoobjemových zakázkách.

  Nabízíme produktivní formu tváření plechů jejich ohýbáním na ohraňovacím lise Trumpf TruBlend 5130. Součástí naší nabídky je i možnost falcování plechů. Garantujeme rychlé dodací lhůty a kvalitně odvedenou práci za bezkonkurenční ceny a to i při velkoobjemových zakázkách.

  Technická specifikace:

  • přítlačná síla 130 t
  • délka ohranění 3230 mm
  • užitečná montážní výška 385 mm
  • možnost falcování
  • software TruTops Unfold – pro přesný výpočet rozvinů ohybů

  Práškové lakování

  Nalakujeme jakýkoliv výrobek ze železa, hliníku, litiny nebo slinity železných kovů. Komaxitováním zajistíme nejen profesionální vzhled výrobku, ale také jeho vysokou odolnost proti chemickým, mechanickým i povětrnostním vlivům. Pro práškové lakování (komaxitování) využíváme moderní elektrostatické technologie značek Gema a Wagner. Disponujeme 182 m dlouhou poloautomatickou lakovací linkou.

  • Maximální rozměry výrobku: 2500 x 1500 x 700 mm
  • Maximální hmotnost výrobku: 160 kg
  • Specifikace polymerační pece: 40 m, plynová s nepřímým ohřevem

  Balení a expedice

  Zabalíme i dopravíme cokoliv a kamkoliv. Námi poskytované služby jsou natolik komplexní, že vše co pro naše zákazníky a obchodní partnery vyrobíme, nalakujeme nebo jinak zpracujeme, taky profesionálně zabalíme a včas dopravíme.

  Standardně realizujeme zakázkové formy balení včetně balení do ochranných folií, umístění výrobků do palet, displejů, zajišťujeme prokládání výrobků korkovými výplněmi zabraňující poškození otěrem výrobků mezi sebou, v opodstatněných případech či na přání zákazníka nabízíme i balení výrobků do folií s antikorozními inhibitory.

  10 důvodů

  Proč využít náš laser

  Pálení plechů laserem s možností následného tváření plechů ohraňováním, nebo chcete-li ohybem patří v současné době k velmi poptávaným službám a to nejen díky tomu, že pomocí laserového paprsku umíme do plechu vypálit prakticky cokoliv od jednoho po série tisíců kusů ve velmi krátkém čase, ale i pro vysokou přesnost a cenovou dostupnost.

  Mám zájem
  0 +
  výpalků denně
  0 +
  wattů výkonu
  0
  směnný provoz
  0 +
  let zkušeností

  ve firmě od roku 2004

  Vedoucí kovovýroby a lasercentra

  Richard Svoboda

  Richard je vedoucí kovovýroby i centra pro pálení a tváření plechů. Svou kariéru u nás buduje už od roku 2004. Pokud potřebujete vědět něco o železe nebo samotné výrobě, zpracovat cenovou nabídku, nebo jen poradit, určitě Vám pomůže.

  Rychlý kontakt na Richarda:

  Galerie

  ukázka hotových realizací