×
img

  Neváhejte se s námi spojit!!

  Kontaktní údaje

  Telefonní číslo

  +420 518 614 730 +420 733 570 105

  Email

  vatax@vatax.cz

  Adresa

  VATAX spol. s r.o. Bohuslavice 4353 696 55 Kyjov 3

  Naše služby

  Tryskání kovových výrobků, pískování, metalizace

  Tryskání výrobků, často rovněž označované jako abrazivní tryskání, otryskávání nebo pískování, představuje technologický postup opracování povrchu kovových nebo litinových výrobků, případně výrobků ze slitin, prostřednictvím kterého dosahujeme efektivního odstranění nežádoucích vad, koroze stejně jako původních povrchových úprav, které již na povrchu výrobku nejsou žádoucí.

  Prostřednictvím tryskání výrobků nejen čistíme povrch od nežádoucích jevů, ale povrch rovněž homogenizujeme a v souvislosti s následně často aplikovanou povrchovou úpravou výrobku práškovým lakováním, rovněž vytváříme tzv. kotevní bod na povrchu materiálu, který je nezbytný pro kvalitní přichycení částic práškové barvy na povrch výrobku před následnou polymerací ve vypalovací peci.

  Díky tryskání, které označujeme jako mechanickou předúpravu kovových a litinových výrobků před povrchovou úpravou komaxitováním, zajistíme kvalitní výsledek celkového procesu povrchové úpravy. 

  Nabízíme

  Komplexní služby

  Kabinové tryskání

  Tryskáme v plně automatické tryskací kabině EuroSimpleta 2000, a to hybridním abrazivem (směs ocelových broků s ostrohrany), která využívá principu vysokootáčkových metacích kol, díky kterým zajistíme vysokou homogenitu tryskaného povrchu. Tryskáme v souladu s ČSN ISO 8501-1.

  Automatické kabinové tryskání:

  • Maximální rozměry výrobku: 2000 x 800 x 800 mm
  • Minimální síla plechu: 2,5 mm
  • Maximální hmotnost výrobku: 200 kg

  Ruční tryskání

  Provádíme ruční abrazivní tryskání výrobků, pro které používáme různé typy abraziva, ať již velmi šetrnou skleněnou drť tzv. Balotinu s možností recyklace, nebo křemičitý písek či strusku. Výběr typu abraziva je závislý na typu povrchové úpravy dodaného výrobku a stupni jeho znečištění. Jedná se o ekologicky nezávadnou metodu čištění povrchu, zejména kovových a litinových výrobků.

  Ruční abrazivní tryskání:

  • Maximální rozměry výrobku: prakticky bez omezení
  • Maximální rozměry výrobku: prakticky bez omezení

  Metalizace

  Metalizace neboli šopování představuje nanášení kovových povlaků žárovým nástřikem a stlačeného vzduchu a je určena k povrchové ochraně oceli a jiných kovů před korozí. Nanesená vrstva zabraňuje průniku vlhkosti a kyslíku k povrchu kovu, a tím zabraňuje vzniku koroze, díky čemuž jsme schopni zajistit prodloužení životnosti takto opracovaného povrchu, resp. výrobku.

  Žárovou metalizaci provádíme nástřikem zinku, hliníku nebo jejich slitinou, případně mědí či mosazí. Před samotnou metalizací předupravujeme povrch výrobku vždy abrazivním tryskáním.

  Balení a expedice

  Zabalíme i dopravíme cokoliv a kamkoliv. Námi poskytované služby jsou natolik komplexní, že vše co pro naše zákazníky a obchodní partnery vyrobíme, nalakujeme nebo jinak zpracujeme, taky profesionálně zabalíme a včas dopravíme.

  Standardně realizujeme zakázkové formy balení včetně balení do ochranných folií, umístění výrobků do palet, displejů, zajišťujeme prokládání výrobků korkovými výplněmi zabraňující poškození otěrem výrobků mezi sebou, v opodstatněných případech či na přání zákazníka nabízíme i balení výrobků do folií s antikorozními inhibitory.

  10 důvodů

  Proč využít nabídky tryskání výrobků

  Máte doma, ve firmě nebo ve Vašem podnikání kovové, plechové nebo litinové výrobky, které jsou znehodnoceny starými nátěry, rzí, mastnotou, nečistotami nebo chemickými činidly a potřebujete se těchto nežádoucích vlivů zbavit? Potřebujete něco otryskat a získat tak plně homogenní povrch Vašich výrobků prostý všech nečistot? S tím Vám umíme pomoci. Tryskáme jak v kabinovém automatickém tryskači tak i ručně.

  Mám zájem
  0 +
  dní v týdnu
  0 +
  let na trhu
  0 +
  výrobků denně
  0
  kg/výrobek

  ve firmě od roku 2002

  Vedoucí práškové lakovny a tryskání

  David Novotný

  David je vedoucí práškové lakovny a oddělení tryskání. Svou kariéru u nás buduje už od roku 2002. Díky mnohaletým profesním zkušenostem se na Davida můžete opravdu spolehnout. Pomůže Vám nejen radou, ale i zpracováním cenové nabídky.

  Rychlý kontakt na Davida:

  Galerie

  ukázka hotových realizací