×
img

  Neváhejte se s námi spojit!!

  Kontaktní údaje

  Telefonní číslo

  +420 518 614 730 +420 733 570 105

  Email

  vatax@vatax.cz

  Adresa

  VATAX spol. s r.o. Bohuslavice 4353 696 55 Kyjov 3

  Naše služby

  Práškové lakování kovových výrobků (komaxitování)

  Povrchová úprava výrobků práškovým lakováním patří v dnešní době bezesporu mezi jednu z nejspolehlivějších metod lakování kovů. Jedná se o velmi účinný způsob povrchové úpravy kovů, který garantuje vysokou trvanlivost a odolnost lakovaného povrchu.

  Při srovnání této metody povrchové úpravy s tzv. mokrým lakováním, barvami obsahujícími škodlivá rozpouštědla, představuje komaxitování výrobků metodu, která umožňuje velmi rychlou aplikaci práškové barvy na povrch výrobku, který po samotné polymeraci zajistí vysokou odolnost vůči chemickým a mechanickým vlivům, včetně povětrnostních. Jedná se o ekologický způsob povrchové úpravy kovů, kdy výrobek, resp. jeho povrchová úprava, dosahuje 100 % svých fyzikálních vlastností bezprostředně po ukončení procesu polymerace ve vypalovací peci.

  Samotné komaxitování – povrchová úprava práškovým lakováním, se uskutečňuje v minimálně třech po sobě navazujících krocích. Jsou to: mechanická (tryskání) a chemická (odmaštění, fosfátování) úprava povrchu, následně nanášení práškové barvy na povrch výrobku prostřednictvím lakovací soupravy fungující na principu elektrostatické přilnavosti a finálně polymerace nanesené barvy v polymerační peci, v našem případě o délce 40 m, při teplotě 160 – 230 °C.

  Práškové lakování výrobků nachází své uplatnění v nepřeberném množství oborů. Namátkou můžeme zmínit komaxitování výrobků jako jsou: ocelové konstrukce, rámy, kryty strojů a zařízení, nepřeberné množství přepravních palet, boxů, výrobky pro automobilový průmysl a oblast železnice, kotevní technika, plotové dílce a sloupky, hliníkové profily a jiné komponenty z hliníku, regálové systémy, mříže. Samozřejmostí je i možnost realizace individuálních zakázek jako je lakování disků kol, rámů, nábytkových podnoží, rámů kol a motocyklů a celá řada dalších.

  V rámci služeb práškového lakování standardně nabízíme i speciální formy povrchové úpravy jako jsou vícevrstvé lakování, duplexní lakování při použití základní vrstvy s barvou se zinkovou příměsí pro zvýšení korozní odolnosti lakovaného výrobky, vícebarevné lakování povrchů, krytí závitů i celých ploch a řadu jiných dle požadavku zákazníka.

  Nabízíme

  Komplexní služby

  Kabinové tryskání

  Tryskáme v plně automatické tryskací kabině hybridním abrazivem (směs ocelových broků s ostrohrany), současně nabízíme i ruční tryskání výrobků skelnou drtí nebo křemičitým pískem.

  Automatické kabinové tryskání:

  • Maximální rozměry výrobku: 2000 x 800 x 800 mm
  • Min. tloušťka plechu: 2,5 mm
  • Max. hmotnost výrobku: 200 kg

  U ručního tryskání nejsme omezeni velkostí, ani hmotností výrobku.

  Chemická předúprava

  Pro kvalitní výsledek povrchové úpravy práškovým lakováním provádíme  plně automatizovanou chemickou předúpravu výrobku, která spočívá v průjezdu výrobku odmašťovací/postřikovací linkou za použití železitého fosfátu při předepsané teplotě a koncentraci a následnými oplachy demineralizovanou kapalinou ve dvou stupních a sušením.  U nadrozměrných výrobků můžeme provádět i ruční předúpravu.

  Automatické kabinové tryskání:

  • Maximální rozměry výrobky: 2500 x 1500 x 700 mm
  • Maximální hmotnost výrobku: 160 kg

  Práškové lakování

  Nalakujeme jakýkoliv výrobek ze železa, hliníku, litiny nebo slinity železných kovů. Komaxitováním zajistíme nejen profesionální vzhled výrobku, ale také jeho vysokou odolnost proti chemickým, mechanickým i povětrnostním vlivům. Pro práškové lakování (komaxitování), využíváme moderní elektrostatické technologie značek Gema a Wagner. Disponujeme 182 m dlouhou, poloautomatickou lakovací linkou.

  • Maximální rozměry výrobku: 2500 x 1500 x 700 mm
  • Maximální hmotnost výrobku: 160 kg
  • Specifikace polymerační pece: 40 m, plynová s nepřímým ohřevem

  Balení a expedice

  Zabalíme i dopravíme cokoliv a kamkoliv. Námi poskytované služby jsou natolik komplexní, že vše co pro naše zákazníky a obchodní partnery vyrobíme, nalakujeme nebo jinak zpracujeme, taky profesionálně zabalíme a včas dopravíme.

  Zabalíme i dopravíme cokoliv a kamkoliv. Námi poskytované služby jsou natolik komplexní, že vše co pro naše zákazníky a obchodní partnery vyrobíme, nalakujeme nebo jinak zpracujeme, taky profesionálně zabalíme a včas dopravíme.

  10 důvodů

  Proč využít naši lakovnu

  Jsme velkokapacitní prášková lakovna VATAX s tradicí 28 let. Nabízíme služby povrchové úpravy kovů práškovým lakováním (komaxitování) včetně souvisejících služeb, jako je tryskání, balení a expedice. Díky nepřetržitému provozu nabízíme krátké realizační termíny. Nalakujeme pro Vás jak malé kovové konstrukce, rámy, disky kol a jiné, tak i velké přepravní palety, regálové systémy, kovové díly nábytku, průmyslové výrobky a jiné, a to již od jednoho kusu až po velké série. Díky mnohaletým zkušenostem jsme pro naše zákazníky kvalitním a spolehlivým partnerem. Využijte našich služeb i Vy.

  Mám zájem
  0 +
  let zkušeností
  0 +
  dní v týdnu
  0 +
  zaměstnanců firmy
  0 +
  m² nalakujeme denně

  ve firmě od roku 2002

  Vedoucí práškové lakovny a tryskání

  David Novotný

  David je vedoucí práškové lakovny a oddělení tryskání. Svou kariéru u nás buduje už od roku 2002. Díky mnohaletým profesním zkušenostem se na Davida můžete opravdu spolehnout. Pomůže Vám nejen radou, ale i zpracováním cenové nabídky.

  Rychlý kontakt na Davida:

  Galerie

  ukázka hotových realizací